Home Suplementy Czy róże lubią wapno?

Czy róże lubią wapno?

by wiktor

Róże to jedne z najpiękniejszych kwiatów, występujących w dziesiątkach odmian na całym świecie. W Polsce także róże są chętnie sadzone w ogrodach, czyniąc je nie tylko piękniejszymi, ale również przyjaźniejszymi dla środowiska. Pyłki róż są bardzo pożądanym nektarem wśród owadów. Co można zrobić, aby ułatwić swoim różom wzrost i zapewnić im jak najlepsze warunki do życia? Wiele osób decyduje się na stosowanie nawozów różnego rodzaju, jak również wapnowanie ziemi. Czy to słuszne?

Kiedy warto zastosować wapno na ziemię dla róż?

Wapno powinniśmy stosować wówczas, kiedy ziemia w której zamierzamy sadzić róże jest zbyt kwaśna. Może to zaszkodzić różom, sprawiając że ich wzrost nie będzie taki, jakiego byśmy pożądali. Wapno wysypane na ziemię, sprawia że gleba staje się bardziej zasadowa, a tym samym korzystniejsza dla tych pięknych kwiatów. Jednak nie tylko wapno można stosować na zbyt kwaśną ziemię. Inne możliwości to na przykład kreda lub dolomit – zależnie od tego do czego mamy w chwili obecnej dostęp.

Gotowe nawozy dla róż

Jeżeli pomimo zastosowania wapna na kwaśnej ziemi nie widzimy oczekiwanych rezultatów, pora sięgnąć po inne, znacznie skuteczniejsze środki. Są to dedykowane nawozy dla róż ogrodowych, które można bez trudu zakupić w niemal każdym centrum ogrodniczym. Mogą one mieć postać płynną, przeznaczoną do podlewania kwiatów, jak również występować mogą w postaci specjalnych patyczków, które wbijamy do gruntu lub nawozu w proszku, którym ziemia będzie podsypywana. Aby przekonać się jaki odczyn ma nasza ziemia, można również kupić specjalne testy – paski lakmusowe. Wystarczy umieścić ich końcówkę w wilgotnej ziemi i po chwili odczytać wynik. W przypadku jeśli ziemia jest kwaśna, zaleca się nawiezienie jej wapnem – róże z pewnością będą nam za to wdzięczne i znacznie szybciej będą się rozwijać.

Czy warto sadzić róże w ogrodzie?

Wiele osób ma wątpliwości dotyczące tego, czy warto w swoim ogrodzie sadzić róże. Czego te wątpliwości mogą dotyczy? Między innymi tego czy poradzą sobie z ich pielęgnacją. Na szczęście mamy bardzo dobrą wiadomość – róże nie są wymagające i świetnie sobie radzą w niemal każdych warunkach. Jakiejkolwiek nieprawidłowości związane z ich uprawą można szybko wyeliminować stosując dedykowane środki i nawozy. Marzy ci się piękny ogród, obficie ustrojony wspaniałymi różami? Jeśli tak, to śmiało do działania. Nie masz na to pieniędzy? Nie martw się, niech to nie będzie dla ciebie przeszkodą. Pożyczka bez BIK to szybka gotówka na żądanie. Z jej pomocą zrealizujesz swoje fantazje o ładnym ogrodzie. Czy dla ciebie pożyczka bez BIK jest dostępna? Możesz to sprawdzić wypełniając wniosek online na stronie firmy pożyczkowej.

0 comment

You may also like

Leave a Comment