Home Dieta Sama dieta to nie wszystko

Sama dieta to nie wszystko

by wiktor

Czasami ludziom wydaje się, że wystarczy zmienić dietę, ograniczyć ilość tego co pojawia się na ich talerzach i w krótkim czasie będą mogli się cieszyć z idealnej figury.

Prawda jest taka, że sama dieta nie wystarczy, abyśmy mogli pochwalić się zgubionymi kilogramami. Oczywiście na początku waga zacznie spadać, jednak przyjdzie taki moment, że już nie będzie chciała się zmniejszać, a co więcej, może się okazać, że bardzo szybko wrócimy o dawnych nawyków żywieniowych. Dlatego też, jeśli chcemy, żeby zmiana naszej wagi i sylwetki była trwała, abyśmy na lata mogli się cieszyć z mniejszego rozmiaru i jędrnego ciała, to musimy pamiętać, że sama dieta tutaj nie wystarczy. Co więc powinniśmy jeszcze zmienić w naszym życiu, aby mieć pewność, że na długi czas będziemy mogli się cieszyć z mniejszej wagi?

Dieta plus ćwiczenia

Jeśli chcemy gubić zbędne kilogramy, a jednocześnie chcemy się cieszyć jędrnym ciałem i  mieć pewność, że ten spadek będzie się utrzymywał, to poza samą dietą, powinniśmy jeszcze zadbać o właściwie dobre ćwiczenia. To oznacza, że warto starania o nową sylwetkę zacząć od poszukania odpowiedniego dietetyka. Takiego, który nie tylko ułoży dla nas odpowiednio zbilansowaną dietę, ale też takiego, który będzie potrafił dobrać dla nas odpowiednie ćwiczenia. Oczywiście na początek powinno to być coś delikatnego, co nie będzie nadmiernie obciążało naszych stawów, jednak z biegiem czasu te ćwiczenia powinny być bardziej intensywne i wymagające. Jeśli nie uda nam się w naszej okolicy nikogo takiego znaleźć, to możemy poszukać dietetyka, który ułoży nam dietę, a później poszukać trenera personalnego, który zaplanuje dla nas odpowiedni plan ćwiczeniowy i będzie sprawdzał, czy wszystko wykonujemy dokładnie tak jak powinniśmy. To ważne, jeśli chcemy widzieć efekty naszych wysiłków i jednocześnie też, chcemy mieć pewność, że niepotrzebnie nie narazimy się na kontuzje.

Specjalne obozy odchudzające

Wiemy dobrze, że mimo przygotowanej diety będziemy co chwilę podjadali, tak jak i po wymagającym treningu, nadrobimy utracone kalorie tym co znajdziemy w swojej lodówce? Jeśli potrzebujemy większej motywacji podczas odchudzania, kogoś kto nas przypilnuje zanim nie przyswoimy sobie nowego stylu życia, to warto wiedzieć, że są specjalne obozy odchudzające. Wówczas decydujemy się na kilkudniowy wyjazd, gdzie będziemy pod opieką nie tylko dietetyka i trenera personalnego, ale również lekarza. Oni będą pilnowali, abyśmy stosowali się do ich zaleceń i jednocześnie, żebyśmy nie mieli okazji podjadać. Kiedy będziemy kończyć pobyt na takim obozie, będziemy mogli się pochwalić nie tylko nową figurą i niższą wagą, ale również tym, że przyzwyczailiśmy się już do nowego stylu życia, a więc łatwiej będzie nam go utrzymać po powrocie do domu. Koniecznie zobaczmy czy w naszej okolicy organizowane są takie obozy, a jeśli tak, to jaki jest ich koszt.

Warto wiedzieć, że sama dieta to nie wszystko. Dopiero połączona z odpowiednimi ćwiczeniami i trwałą zmianą nawyków przyniesie długotrwałe owoce.

1 comment

You may also like

1 comment

Kacper 29 kwietnia 2021 - 12:48

Fajny wpis, polecam

Reply

Leave a Comment