Home Akcesoria Seks – nie możemy niczego ignorować

Seks – nie możemy niczego ignorować

by wiktor

W związkach ważnych jest wiele różnych rzeczy, jeśli chcemy aby się udały, abyśmy faktycznie byli z kimś szczęśliwi, to każda z tych płaszczyzn musi działać w prawidłowy sposób. Jeśli choć jedna z nich przestaje prawidłowo funkcjonować, to zacznie się to odbijać też na innych kwestiach, aż w końcu okaże się, że już nie potrafimy żyć w takim związku.

Jedną z płaszczyzn, która jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania związku, choć nie jest najważniejsza, z pewnością jest seks. Jeśli obydwie strony zadowolone są ze współżycia, a do tego układa im się także w pozostałych płaszczyznach, to wszystko z pewnością będzie dobrze funkcjonowało. Co jednak, jeśli w seksie pojawiają się jakieś problemy?

Szukajmy przyczyny

Warto wiedzieć, że seks to nie jest wyłącznie sprawa ciała. Tak naprawdę aktywność seksualna zaczyna się już w głowie, dlatego też, jeśli mamy jakieś problemy ze zdrowiem, w pracy, jesteśmy przemęczeni, albo dotarły do nas złe wiadomości, to może się okazać, że trudno będzie nam w sobie wykrzesać odpowiednią energię do tego typu aktywności. Dlatego też, jeśli zauważamy, że pojawiły się problemy w strefie seksualnej, że nie mamy na niego ochoty tak jak dawniej, że mamy trudności, aby osiągnąć spełnienie, to warto poszukać przyczyny właśnie w czynnikach zewnętrznych. Może coś się w ostatnim czasie zmieniło, może mamy jakieś problemy, może jesteśmy przemęczeni. Może się wówczas okazać, że jeśli usuniemy źródło tych problemów, to nasze życie seksualne wróci do poprzedniego poziomu, z którego byliśmy zadowoleni. Ale może też być tak, że problemy się pojawiły, ponieważ pojawiła się rutyna. Jeśli zawsze kochamy się w tej samej pozycji, o tej samej porze, to może się okazać, że takie mechaniczne podejście do seksu zacznie go niszczyć, aż w końcu przyjdzie taki czas, że w ogóle nie będziemy mieli ochoty na zbliżenia.

Zacznijmy od nastawienia

Jeśli mamy wrażenie, że seks nie daje nam już tak wiele radości jak kiedyś, to z pewnością powinniśmy zacząć od zmiany nastawienia. Czasami potrzeba naprawdę niewiele. Możemy wysłać czułe wiadomości w ciągu dnia do drugiej osoby, aby pokazać jej, że o niej myślimy. Możemy w nich opisać co byśmy chcieli z nią robić, jednocześnie nie zdradzając zbyt wielu szczegółów. Dobrym pomysłem może być wyjście na kolację czy do kina, zarezerwowanie dla siebie wieczoru. Jeśli uprzedzimy drugą osobę, że chcielibyśmy się z nią kochać, a dodatkowo pomożemy jej w obowiązkach domowych, aby ją odciążyć, to może się okazać, że ten seks będzie bardziej intensywny i będzie dawał więcej radości. To dlatego, że obydwie strony będą miały cały dzień, aby psychicznie przygotować się do tego co będzie działo się wieczorem, będą też bardziej wypoczęte, a jednocześnie będzie szansa, aby tak zorganizować czas, żeby w tym intymnym zbliżeniu nic nie przeszkadzało.

Jeśli widzimy, że nasz seks nie jest taki jak dawniej, to z pewnością powinniśmy poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Usuwając źródło problemów, może się okazać, że zauważymy wyraźną różnicę.

0 comment

You may also like

Leave a Comment