Home Psychologia Suplementy dobierzmy pod okiem specjalisty

Suplementy dobierzmy pod okiem specjalisty

by wiktor

W aptece znajdziemy wiele różnych suplementów diety, które będą miały wspierać prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. To oznacza, że czasami możemy być zdezorientowani i mieć wątpliwości, które preparaty będą najlepsze w naszym przypadku.

Poza tym powinniśmy wiedzieć, że takie suplementy diety powinniśmy przyjmować w odpowiedniej ilości. Jeśli przyjmiemy dawkę większą niż powinniśmy, to także mogą nam zaszkodzić. Dlatego jeśli nie mamy pewności, po które propozycje suplementów diety powinniśmy sięgać, zawsze możemy na ten temat porozmawiać z lekarzem. Ewentualnie o swoich problemach ze zdrowiem możemy powiedzieć farmaceucie, który także będzie mógł nam poradzić, jakie suplementy wybierać.

Zależy co chcemy uzyskać

Warto wiedzieć, że są suplementy diety, które mają wspomagać funkcjonowanie całego organizmu. To oznacza, że posiadają one w sobie cały zestaw witamin, które oferowane są w dziennej dawce, dzięki czemu ich regularne stosowanie pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Przy takich ogólnych suplementach diety nie tylko uzupełniamy niedobory witamin i minerałów, ale również wpływamy na lepszy wygląd cery, większą ilość sił witalnych i lepszy stan stawów. Jednak warto wiedzieć, że możemy także wybrać suplementy diety, które będą miały oddziaływać na konkretne problemy. Będziemy mogli kupić takie, które pomogą nam na wypadające włosy i łamiące się paznokcie, albo takie, które pomogą nam w przypadku niekontrolowanych skurczy, które będą nas łapać w niespodziewanym momencie. Wówczas w takich suplementach diety będziemy mieli przede wszystkim te składniki odżywcze, które będą miały zminimalizować dany problem, a to oznacza, że niejednokrotnie występować będą one w zwiększonej dawce. Nie mniej, nie powinniśmy przyjmować więcej tabletek niż jest zalecane. Bo nadmiar witamin także może być szkodliwy. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy takie suplementy diety przyjmowali po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Również dla dzieci

Powinniśmy wiedzieć, że są takie suplementy diety, które są proponowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Są również takie, które dedykowane są określonej grupie osób. Jedne z nich oferowane są mężczyznom, inne paniom, jeszcze inne kobietom w ciąży, seniorom, lub sportowcom. To oznacza, że nie powinno nas dziwić, że mamy także suplementy diety, które oferowane są dzieciom. Te zazwyczaj występują w formie do picia albo pod postacią żelków, w różnych kształtach. Wszystko to po to, aby zachęcić dzieci do przyjmowania takich suplementów diety. One nie tylko mają wspierać rozwój fizyczny dziecka, ale również mają pozytywny wpływ na jego rozwój intelektualny. Nie mniej zanim zaczniemy takie suplementy diety podawać naszemu dziecku powinniśmy w pierwszej kolejności skonsultować naszą decyzję z lekarzem. Po przeprowadzeniu badań dowiemy się, czy w przypadku naszego dziecka w ogóle jest to potrzebne.


Warto wiedzieć, jakie suplementy diety są nam proponowane, nie mniej zawsze ich stosowanie powinniśmy omówić ze specjalistą.

1 comment

You may also like

1 comment

Arkadiusz 29 kwietnia 2021 - 12:53

Fajny wpis, polecam

Reply

Leave a Comment