Home Dieta Suplementy nie zastąpią zbilansowanej diety

Suplementy nie zastąpią zbilansowanej diety

by wiktor

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie przyjmowałaby jakichś suplementów. Sięgamy po nie coraz częściej, coraz wcześniej, a dodatkowo mają nam pomagać na różne problemy.

Jedni sięgają po nie by mieć piękną cerę, inni by wzmocnić stawy, jeszcze inni by poprawić apetyt, a kolejni, aby ten apetyt zmniejszyć. Wielość suplementów i łatwość w dostępie do nich może powodować, że zaczniemy ich stosować coraz więcej, a co gorsza będzie nam się wydawało, że one w zupełności wystarczą, abyśmy mogli się cieszyć świetnym zdrowiem. Jednak prawda jest taka, że suplementy dobrze przyjmowane faktycznie mogą zdziałać wiele dobrego dla naszego zdrowia, jednak musimy mieć świadomość, że nie zastąpią nam one zbilansowanej diety. Dlatego warto wiedzieć, jak je przyjmować, aby faktycznie pomogły, ale nie zaszkodziły.

One powinny być dopełnieniem

Jeśli chcemy stosować suplementy diety, to w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić czy to faktycznie jest potrzebne. Jeżeli wykonamy podstawowe badania i okaże się, że mamy odpowiedni poziom witamin i minerałów w naszym ciele, to może się okazać, że stosowanie suplementów wcale nie jest konieczne. Dodatkowo trzeba jeszcze powiedzieć, że jeśli te wartości są mniejsze niż być powinny, to możemy sięgnąć po suplementy diety, ale wówczas warto sprawdzić, jaki jest w nich poziom poszczególnych składników, tak abyśmy mogli powiedzieć, czy spełni on potrzeby naszego organizmu. Mimo wszystko jednak, przyjmując takie suplementy diety, nie powinniśmy rezygnować z odpowiednio zbilansowanej diety. Chodzi o to, aby była ona bogata w warzywa i owoce, ale również żebyśmy odpowiednio ją przygotowali pod kątem dostarczania białka czy węglowodanów. Wówczas suplementy diety będą dopełnieniem, bo dostarczą do naszego organizmu te witaminy i minerały, które są gorzej przyswajane z pożywienia, więc łatwiej dochodzi do sytuacji, w których cierpimy na ich niedobór.

Możemy poprosić dietetyka

Chcąc mieć pewność, że mamy odpowiednio zbilansowaną dietę, możemy o pomoc poprosić dietetyka. On uwzględni nasz styl życia, naszą pracę, aktywność fizyczną, a następnie podpowie jaką dietę powinniśmy stosować. Co więcej, powie również czy powinniśmy sięgać po suplementy diety, a jeśli okaże się że tak, to podpowie nam, które z nich będą dla nas tymi najlepszymi. Możliwości mamy tutaj naprawdę sporo, a to oznacza, że warto dobierać do siebie takie suplementy diety, które przede wszystkim w swoim składzie będą miały te minerały i witaminy, których nam brakuje i których nie jesteśmy w stanie dostarczyć w odpowiedniej ilości z samego pożywienia. No i oczywiście co jakiś czas powinniśmy robić przerwy w ich przyjmowaniu, bo zbyt duża ilość suplementów diety, także może być dla nas szkodliwa.

Warto sprawdzić czy faktycznie powinniśmy przyjmować suplementy diety, a jeśli tak, to dobrze jest sprawdzić, które z nich konkretnie. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze tabletki nie będą w stanie dać nam tego, co może dać odpowiednio zbilansowana dieta.

1 comment

You may also like

1 comment

Halina 29 kwietnia 2021 - 12:55

dobry post

Reply

Leave a Comment